پناهگاه امن براي مردم

بر کسي پوشيده نيست که محبوبيت بيت کوين در مناطق و کشورهاي مختلف متفاوت است. دليل اينکه چرا ارزهاي ديجيتال در بعضي مناطق جهان بيشتر مورد پذيرش قرار مي‌گيرند و در بعضي کمتر، منطقه به منطقه متفاوت است. اما در اين نوشته مطالبي را خواهيد خواند که نشان مي‌دهد چرا بيت کوين يک پناهگاه امن براي بريتانيايي‌هاست.

به گزارش بيت‌کوينيست، اين واقعيت که حزب محافظه‌کار انگليس به رهبري بوريس جانسون توانست با قاطعيت در انتخابات پيروز شود، بسياري از نگراني‌ها در مورد «برگزيت» (Brexit) را از بين برد. حالا نخست وزير به طور کامل بر مجلس اين کشور کنترل دارد و مجلس نمي‌تواند مانع عجله‌ي او براي کامل کردن پروسه برگزيت باشد. برگزيت به فرآيند خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا گفته مي‌شود.

با اين حال واکنش مثبت بازار به اين اخبار زياد دوام نياورد. چون جانسون به طور غيرمنتظره‌اي تمديد مهلت تکميل فرآيند برگزيت را تا بعد از دسامبر 2020 (آذر 1399) غيرقانوني اعلام کرد. دسامبر 2020 آخرين مهلتي است که انگليس و اتحاديه اروپا بايد يه يک توافق براي معاملات تجاري خود برسند. با توجه به اينکه انگليس تا پايان ماه جاري ميلادي (11 بهمن) از اتحاديه اروپا خارج خواهد شد، به اين ترتيب طرفين 11 ماه وقت دارند که به يک توافق تجاري برسند.

رهبران اروپايي و مخالفان دولت انگليس معتقدند مهلت 11 ماهه براي رسيدن به چنين توافق پيچيده‌اي بسيار کم است و توصيه مي‌کنند بعد از خروج انگليس از اتحاديه اروپا حداقل 2 سال زمان براي رسيدن به توافق تجاري پيش‌بيني شود. فعالين بازار از اين مي‌ترسند که تصميم جانسون براي عدم تمديد زمان مذاکرات در نهايت منجر به خروج بدون توافقِ انگليس از اتحاديه اروپا شود که بدترين اتفاق براي اقتصاد انگليس است. بريتانيايي‌ها يازده ماه طولاني را در سردرگمي خواهند بود و در چنين شرايطي، بيت کوين مي‌تواند امن‌ترين پناهگاه براي حفظ سرمايه آن‌ها باشد.

اگر جانسون تصميم خود را تغيير ندهد و يا رهبران اروپايي براي خروج بريتانيا با اين کشور به سازش نرسند، خطر خروج بدون توافق بسيار بالا خواهد بود. با اين حال، اورسلا فن در لاين (Ursula von der Leyen)، رئيس کميسيون اروپا متعقد است در چنين زمان کوتاهي نمي‌توان به توافق تجاري رسيد:

اساساً مذاکره درباره همه مواردي که من آن‌ها را در نظر دارم [در چنين زمان کوتاهي] غيرممکن است.

اما به نظر نمي‌رسد بوريس جانسون به فکر تغيير نظر خود باشد، مخصوصاً به اين دليل که در مجلس قبلي به خاطر عمل نکردن به وعده خود درباره خروج از اتحاديه اروپا، تحقير شد.

بوريس جانسون در پارلمان انگليس

هفته گذشته مارک کارني (Mark Carney)، رئيس بانک مرکزي انگليس با اشاره به اين موضوع که اگر رشد اقتصادي به روند کند خود ادامه دهد، بانک مرکزي آماده است نرخ بهره را کاهش دهد، سرمايه‌گذاران را غافلگير کرد. آخرين بار که بانک مرکزي انگليس نرخ بهره را کاهش داد مربوط به سال 2016 است. اين اتفاق ممکن است باعث صعودي شدن قيمت بيت کوين شود.

در دو جلسه آخر که سال گذشته برگزار شد، دو نفر از اعضاي 9 نفره کميته سياست پولي بانک مرکزي انگليس (MPC)، با استناد به وضعيت نامناسب بازار کار و عدم اطمينان در مورد برگزيت، به طور غيرمنتظره‌اي از کاهش نرخ بهره از 0.75% به 0.50% حمايت کردند.

اظهارات کارني ثابت مي‌کند بيشتر سياست‌گذاران، احتمالاً اکثريت قاطع آن‌ها، قصد ندارند نرخ بهره را کاهش دهند. اما پس از کارني، سيلوانا تنريرو (Silvana Tenreyro) و گرتيان وليگه (Gertjan Vlieghe) که از اعضاي کميته سياست پولي هستند، آمادگي خود را براي حمايت از سياست کاهش نرخ بهره در صورت ادامه‌دار بودن کاهش رشد اقتصادي، اعلام کرده‌اند. تنريرو طي مصاحبه‌اي در يک رويداد گفت:

اگر عدم اطمينان از توافق تجاري بين انگليس و اتحاديه اروپا و يا تزل در رشد جهاني اقتصاد ادامه‌دار باشد، من نيز به سمت راي دادن به کاهش نرخ بهره بانکي در کوتاه‌مدت متمايل خواهم شد.

در حالي که تنريرو تاييد کرد که ممکن است به کاهش نرخ بهره راي دهد، وليگه مي‌گويد براي اجراي هر چه سريع‌ترِ سياست‌هاي تسهيلي در ماه جاري ميلادي آماده است. او در مورد جلسه بعدي بانک مرکزي که در 22 ژانويه (2 بهمن) برگزار خواهد شد گفت:

من واقعاً نياز دارم که يک پيشرفت چشمگير و فوري در داده‌هاي مربوط به شاخص‌هاي اقتصادي انگليس ببينم تا [براي راي دادن به کاهش نرخ بهره بانکي] زمان بيشتري را منتظر بمانم.

با اين حال، طبق آماري که مرکز ملي آمار انگليس در 13 ژانويه (23 دي) منتشر کرد، توليد ناخالص داخلي انگليس در ماه نوامبر (آبان)، 0.3 درصد کاهش داشته است و تحليل‌گران معتقدند که اين وضعيت به اين زودي بهبود نخواهد يافت.

بنابراين اين احتمال وجود دارد که بانک مرکزي انگليس زودتر از موعد سياست‌هاي تسهيلي را اجرا کند. کاهش نرخ بهره باعث ارزان‌تر شدن قيمت پوند، ارز ملي اين کشور، خواهد شد و اين بهترين دليل است که بريتانيايي‌ها به خريد بيت کوين روي بياورند.

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : انگليس ,کاهش ,بهره ,اروپا ,توافق ,اتحاديه ,بانک مرکزي ,اتحاديه اروپا ,توافق تجاري ,مرکزي انگليس ,کميته سياست ,بانک مرکزي انگليس
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانلود موزیک کردی خداوکیلی نیا اینجور جاها Jamie کلینیک من زیبایی،جوانی،سلامتی.... TKD Sport | تکواندو اسپرت تالار طوس j_khiiabaniian Hector